Nevíte, jakou barvu zvolit či s čím ji nejlépe zkombinovat?

01 - Světle růžová - Něžná, čistá a elegantní. Tak by se dala shrnout světle růžová barva. V kombinaci se světle šedou či bílou ji ocení maminky, které mají rádi vše na svém místě, neboť tato kombinace působí dojmem jednoduchosti, uspořádanosti a čistoty. Jinak tento odstín také znamená lásku, něhu, také ale křehkost, citlivost až snadnou zranitelnost. Je-li v kombinaci se sytějšími růžovými nebo smaragdově či lesně zelenou, mění to její působení na klid, mír, lásku, léčení, naplněné nitro. S veselou zelenou znamená navíc poznávání, nové začátky, učení se, objevování, růst. Ideální "tlumič" hyperaktivních holčiček. V našich kolekcích je to např. dominantní barva šedých a mourovatých kočiček či motýlích víl. Může být součástí jak světle, tak tmavšího šedého nábytku.

02 - Růžovo-jahodová - Růžová barva, která je v podtextu jemně s nádechem korálově červené barvy, jakoby "jahody s mlékem". Energeticky znamená lásku projevovanou skrze každodenní život, činy, skutky a chování k ostatním. Zjemňuje, přitom však zesiluje aktivitu, odvahu a projev bázlivých dětí. Barva je to velmi hezká, zejména v kombinaci se zelenými odstíny. Zkombinovat ji můžete i s krémovou, hnědou, šedou. Dejte však pozor na sladění s ostatními odstíny v interiéru - s jinak růžovou barvou k sobě nebudou ladit.

03 - Růžová romantic - Odstín mezi světle růžovou (01) a královsky růžovou barvou (05). Krásný odstín růžové barvy pro všechny malé holčičky. Znamená romantiku, lásku, zamilovanost, něhu, bezprostřední dětskost. V naších kolekcích je často na srdíčkách, motýlcích či stínovaná s jinými odstíny růžové na květinách. Dominuje kolekci s orchidejemi. Skvěle se hodí k bílé, šedé, stříbrné.

04 - Malinově růžová, sytě růžová "pink" - Silná energie, "životabudič" proti únavě a letargii. Dynamika, činnost, aktivita, silná vůle, změny, odhodlání, vytrvalost, odvaha. Dobrá volba pro příliš tiché a stydlivé děti. Kombinovat ji lze se světle růžovou, bílou, tyrkysovou a jinými barvami. Volí ji zejména malé holčičky, které mají rádi hodně výrazné barvy.

05 - Královská růžová - Nejkrásnější z růžových barev. Váháte-li, který odstín růžové zvolit, jednoznačně doporučujeme tuto "top" barvu. V přírodě ji můžeme vidět na vzácnějších odrůdách lilií či keřů magnólií. Je to zesvětlená purpurová barva, odstín je tedy růžovo-fialový. Většina holčiček, které dostaly možnost si vybrat, volí tuto barvu. Znamená lásku, emoce, dobrosrdečnost, láskyplnost, elegance, vděčnost a energii a lásku směřovanou do správných činností. Je považována za jednu z nejmocnějších barev. Velmi hezké odstíny vytváří s purpurovou a bílou (magnóliové víly). Kombinovat ji můžete s bílou, stříbrnou, světle i tmavě šedou, světle růžovou, zlatou, krémovou. Hezká je i se smaragdově zelenou, lesní zelenou, jedlově zelenou a s ostatními odstíny zelené. Na našich kolekcích je to dominantní barva kolekce růžové princezny a květů magnólií či zámeckých růží. Barva, kterou můžete zvolit každé holčičce, která má ráda růžovou, stejně tak jako větší slečně či maminkám.

06 - Purpurová - Neboli fialová smíchaná s magentou, tedy odstín borůvkové štávy. Je energeticky nejmocnější ze všech barev a bezesporu také jednou z nejkrásnějších barev. Silný zdroj energie ve všech smyslech. Léčení, obnova sil, regenerace, životodárná energie. Láska, vděčnost, pokora, elegance, vyzrálost. Vnímání vyššího smyslu života, rozvíjí schopnosti. Láska vkládaná do každodenních činností. Nezištné pomáhání ostatním, dobrosrdečnost, porozumění. Barva, kterou ocení nejen holčičky, ale také již větší slečny a maminky či babičky. V našich kolekcích je to dominantní barva magnólií a spolu s královskou růžovou magnóliových víl. Překrásné kombinace vytváří stínováním s bílou a královskou růžovou. Považujeme za "top" barvu.

07 - Světle šedá - Snad nejneutrálnější ze všech barev. Významem tato barva znamená základ, na kterém něco vznikne. Je světlá, vytváří dojem čistoty, prostoru, vzdušnosti, neutrality, nevyhraněnosti. Hodí se ke všem stylům a tématům, jak ke zvířatům, tak k postavám. Je tedy ideální ke kombinaci téměř všech barev. Často ji používáme na víka krabiček. Najdete ji např. u kolekce "Lední medvědi", "Auta", "Kočky" a u mnoha dalších.

08 - Šedá grafitová - Tmavý odstín šedé barvy, který používáme zejména na zvířecí srsti, drobnější plochy a doplňky, např. na tlapky zvířat, části dopravních prostředků, apod. Ačkoli je to barva velmi moderní, zejména u teenagerů, ve větších plochách celých bedýnek by působila smutně. Je proto vhodné ji používat na menší plochy či kombinovat např. s červenou, zelenou, ap.ů Šedá grafitová je dominantní na dekoracích "Gorily", kde působí velmi hezky na veselém zeleném podkladě.

09 - Šedá silniční - jak už název napovídá, jde o odstín šedé barvy, kterou používáme zejména na "neživé" motivy - dopravní prostředky, auta, apod. Odstín je mnohem světlejší než šedá grafitová (08), zároveň však tmavší, než světle šedá (07). Může se zdát, že má lehce kobaltový nádech.

10 - Bílá - "bílá, bílá, bílá - komu by se nelíbila..." - nejuniverzálnější barva celého barevného spektra. Zkombinovat ji můžete opravdu s každým odstínem. Významově znamená nejen čistotu, jasnost, neutrálnost, ladnost, vznešenost a eleganci, ale ve velké ploše může na děti působit také svými negativními účinky - chladně, citovým chladem, odstupem, izolací, lékařsky... V kombinaci s barvami však vždy docílíte elegance. Se světlejšími růžovými odstíny navíc také něhu a lásku, křehkost až citlivost, s královsky růžovou lásku, čisté emoce a city, dobrosrdečnost, vřelost, srdečnost, s purpurovou navíc také dokonalost a eleganci,  silnou pozitivní energii pro život, smysl pro vyšší cíle, tvořivost. S fialovými odstíny touhu po lásce a vyšším smyslu života, po změně, znamená eleganci a noblesu. S tyrkysově modrou komunikativnost, čistotu, jasné linie a smysl pro pořádek. S tmavší modrou znamená myšlenky, rouzum, přemýšlení. Se světle zelenými barvami je symbolem nového života, nového směru, jasného cíle, růstu, zdroje. Se smaragdově zelenou a tmavšími lesními zelenými tóny poukazuje na duši a touhu po vyšším smyslu života. Značí také uzdravení, hlubokou energii. S červenou světský život, materiálno, rodinu, sport, pohyb. S oranžovou nitro, vlastnosti, pocity, směr. Se žlutou ostrost, pocity, nervový systém. S šedými barvami  je bílá symbolem času, poloviny celku. Je to velmi neutrální, jednoduchá kombinace, která vynikne zejména v barevných interiérech a doplňcích.

11 - Fialová - Odstín fialové, který používáme, je fialovo-švestková, příjemného teplého odstínu. Znamená velkou energii, úctu, lásku, pochopení, skromnost, pokoru, dobrou intuici, vyšší cíle a nezištné pomáhání potřebným. Zároveň ale energií fialové je pravda, láska, důvěra, víra, silná vůle, odhodlání, tvoření, dynamika. Se světle fialovou lilou vytváří dokonalou eleganci, kterou ocení zejména dospívající slečny a dospělé ženy každého věku. Obzvlášť vyniká a nejelegantněji působí s bílým či světlým nábytkem s texturou dřeva spíše neutrálních odstínů (bělený dub, ap.) Velmi hezká je i se světle lesní zelenou, jedlově či smaragdově zelenou barvou. V našich kolekcích dominuje fialová na produktech u liliových víl či u princezny s fialovými šaty.

12 - Fialová švestková - jedná se o odstín fialové, která je decentní, pastelová. Podobá se spíš fialovo-šedé či "tlumené" fialové. Upřednostňují ji teenageři či dospělé ženy, obzvlášť v kombinaci s bílou či s přírodními styly interiérů (nábytek z masivu, na chalupy, ap.) Zkombinovat ji lze i např. se světle šedou či krémovou, tmavšími odstíny zelené.

13 - Lila - světle fialová, něžného, příjemného odstínu, může být součástí pokojíčku každé malé holčičky, stejně tak jako dospívající slečny. Barva je to v současné době velmi moderní. Působí světle, čistě, elegantně. Významem je její hlavní téma obětavost, smysl pro láskyplné pomáhání ostatním. Holčičky, které mají tuto barvu ve velké oblibě, budou pravděpodobně směřovat k charitě a všemu, co budou považovat za smysluplné a užitečné. Lila značí také velkou intuici, úctu, pokoru, léčení, schopnosti, citlivost, vnímání, oddanost. Vynikne zejména s tmavší fialovou či bílou. Harmonicky působí také se světlou lesní zelenou. Kontrastně a velmi dobře působí také se smaragdově či jedlově zelenou. Lila je součástí naší kolekce fialové princezny, kolekce fialových lilií a víl a sady "Love", která je oblíbená u teenagerů a skoro dospělých slečen.

14 - Zelená smaragdová - další z našich "top" barev. Krásná, významově a energetickým působením jedna z nejmocnějších barev. Znamená léčení, klid, mír, harmonii, zklidění, duši, vyšší smysl, cíle, energii, znovuzrození, přátelství, smíření, naději, životní změnu. Také však podporuje koncentraci, vzpomínání, zbystření mysli. Podpora v období životních změn. Barva velmi vhodná pro děti, jež jsou vystaveny tlaku rozvodů rodičů či celkově potřebují získat klid a pocit bezpečí. Nejmocnější je v kombinaci s purpurovou, se stříbrnou a královsky růžovou. Barevně se hodí ke světle šedé, bílé. V naších kolekcích je to barva bedýnek v kolekci "Kočky - černobílé", (známá je smaragdová barva kočičích očí) a dominantní je také v sadě "Princezna a princ I."

15 - Zelená mentolová - v současnosti velký módní trend - pastelově mentolová barva, bude zaručeně působit čistě, světle, decentně. Velmi oblíbená je se světle šedou, světle růžovou a s jinými světlými pastelovými barvami. Významem znamená prostor, obzory, klid, ticho, harmonii, vnitřní mír, sebevyjádření, čistotu, uklizenost, minimalismus. Také ochlazuje - ideální letní barva. Je světlá, hodí se tedy i do tmavších a malých místností.

16 - Zelená jedlová - barva lesa a jehličnatých stromů. Účinky a významem velmi podobná smaragdové barvě, znamená tedy klid, mír, harmonii, odpočinek, léčení, souznění, přátelství, svobodu, důvěru, nové začátky, prosotr, koncentraci, regeneraci v období změn. zároveň koncentraci, soustředění, svobodu, prostor, pocit, že člověk "může svobodně dýchat". Doporučována je pro léčení dýchacího systému a pro vyvolání pocitu klidu a bezpečí.

17 - Zelená trávová - odstínem hezká zelená, připomínající přírodu. Hodí se tedy do stylu zahrady, pralesa i jungle. Ideální pro interiéry s přírodními materiály (nábytek z masivu či imitaci dřevin). Je součástí např. beruškové kolekce "Zahrada" (louka). Vesele působí v kombinaci s oranžovou a žlutou, také s červenou (berušky). Ladí téměř se všemi odstíny hnědé, béžové, okrové,  oranžové terakoty. Významem je to barva přírody, louky, růstu, nové životní cesty, zrání, regenerace, důvěry, transformace. Také podporuje klid a harmonii, zároveň koncentraci, soustředění, svobodu, prostor, pocit, že člověk "může svobodně dýchat".

18 - Zelená lesní - další z krásných zelených barev přírody. Hodí se ke všem přírodním stylům bydlení, nábytku z masivu a imitaci dřeva. Vhodná je proto na všechny témata typu les, jungle, dinosauři, apod. Dominantní je v naších kolekcích v tématu "Jungle". Nejvhodnější je se všemi odstíny hnědé, krémové, oranžové terakoty, okrově žluté (lví), apod. Významově je také tato zelená barvou prostoru, klidu, harmonie, souznění, regenerace, zrození, nového směru a životní cesty. Pribývá také dobrá nálada, optimismus, veselost, rozhodnost, naděje, příslib, podpora, získávání důvěry.

19 - Zelená pastelová - jemnější a světlejší odstín zelené lesní (18). Ideální barva přírodních stylů a také témat pro kluky. Hodí se ke koňům, dinosaurům, k lesu i k jungli. Nejvíce se hodí k tónům hnědé, krémové, šedé, ale také k oranžové terakotě, oranžovo-okrové, okrově žluté, apod. Zajímavá je i zkombinovaná v interiéru s královsky růžovou, fialovou, lilou či purpurovou barvou. S významem naděje, důvěry, příslibu, pocitu bezpečí, "úkrytu", podpory, zrání, souznění a přátelství, vytváří harmonické energie v dětském pokoji.

20 - Zelená jablková - jedna z nejveselejších dětských barev, zároveň ale "vyladěný" odstín, takže nepůsobí narozíl od jiných "veselých zelených" příliš ostře. Je to velmi hezká, hravá, pozitivně působící barva. Znamená radost, dobrou náladu, pozitivní myšlení, energii, činnost, růst, vznik něčeho nového. Také jeden z nejsilnějších odstínů pro podporu učení, koncentrace, soustředění, zbystření mysli, rozhodování, jasného směru. Ačkoli stimuluje k soustředění, působí zároveň harmonicky, klidně, takže je vhodná jak pro aktivní činnosti (hry přes den), tak pro období klidu (spánek). Pro dětské pokoje a vývoj dětí (učení, škola, rozvoj a vývoj osobnosti...) je to proto jednoznačně jedna z nejvhodnějších barev z celého barevného spektra. Také je velmi dobře kombinovatelná s neutrálními odstíny nábytku, jako je např. světle šedá, grafitově šedá, béžová. Skvěle ladí s nábytky v imitaci dřeva a s přírodními styly (nábytek z masivu).

21 - Krémová (béžová) - velmi elegantní odstín hodící se k téměř všem barvám. Narozdíl od bílé nepůsobí ostře. Ladí se všemi odstíny hnědé i zelené, okrové, okrově žluté i oranžové terakoty.

22 - Hnědá caramel - hnědá barva ve střední intenzitě, v teplejším tónu, používaná v naších kolekcích zejména na srsti zvířat typu srnky, ap. Díky svému teplejšímu tónu je vhodné kombinovat tuto barvu s teplými odstíny, s barvami přírody a zejména barvami podzimu. Nejvíce vynikne s krémovou , jedlově zelenou, lesní zelenou a jablkově zelenou barvou. Ladí samozřejmě i s ostatními tóny hnědé, zejména s čokoládově hnědou, se ostatními odsíny zelené, s odstíny oranžové, okrové a žluté barvy. Významově znamená teplo domova, kořeny, pevnost, stálost, bezpečí, stabilitu, fixaci na hmotu a ověřené věci, postupy a zvyklosti. Je to barva určité stagnace (žádné větší změny), snahy být nenápadný, nevýstřední, konzervativní, nevýrazný, tendence spíše být důvěryhodný a neutrální. Děti, u kterých potřebujete docílit menší fixace na rodičích a větší samostatnosti, odvahy a razance, není proto hnědá vhodnou barvou ve velkých plochách (např. na zdech).

23 - Hnědá mocca (kávová) - neutrální odstín hnědé, lehce ve studenějším tónu. V našich kolekcích je to barva většiny kmenů stromů, také např. barva zajíců. Harmonicky působí s lesními zelenými v jakékoli sytosti, s jedlově zelenou, s jablkově zelenou, s oranžovo-okrovou, terakotou, červenou, vínově červenou. Vytváří dobrý základ pro syté a intenzivní barvy. Chcete-li k hnědé zvolit barvy jako je modrá a růžová, je tento odstín hnědé díky svému studenějšímu neutrálnímu nádechu ten nejvhodnější. Z modrých doporučujeme kombinovat s modrošedou delfíní (36) či blankytně modrou (34), s růžovými odstíny nejvíce s růžovo-jahodovou (02), případně pro starší děti či dospělé s purpurovou (06).Značí neutralitu, stálost, nevýraznost, stabilitu, důvěru, klid - beze změn. FIxace na zavedené tradice a zvyklosti, osvědčené postupy. Snaha být neutrální, nevýstřední, nevýrazný. Je symbolem rodiny, rodinných tradic, kořenů.

24 - Hnědá čokoládová - odstín tmavě hnědé, spíše v teplém tónu. V našich kolekcích je to barva typická pro kolekci "Medvědi" - barva medvědího kožichu. Doporučujeme ji kombinovat s krémovou, všemi odstíny zelené, zejména lesní, jedlová, jablková, trávová a se všemi barvami podzimu - odstíny oranžové, žluté, červeno-oranžové (např. paprikově červená, oranžová terakota). Z hnědých tónů doporučujeme kombinovat  s krémovou  (21) či hnědou caramel (22). Chcete-li k této barvě použít nějakou méně typickou, můžete použít tyrkysovou (33), modrošedou delfíní (36) či purpurovou (5). Významově tato barva znamená domov, rodinný krb, kořeny, bezpečí, stabilitu, stálost, stabilitu, důvěru, klid, jistotu.

25 - Oranžovo-hnědá - odstín, který používáme nejčastěji na srst zvířat, např. srnky. Je typickou z podzimních a přírodních barev, podobná oranžové terakotě či rezavé. Hodí se tedy k okrově žluté, krémové, hnědé v teplých tónech, vhodná k přírodnímu stylu (nábytek z masivu, ratan, chalupy,...)

26 - Žlutá sluneční - odstín veselé, ostré a jasně žluté barvy. Hodí se na slunce, květiny, menší krabičky a různé detaily. Ve větších plochách v interiéru lépe působí okrově žlutá (27). Vynikne však v tmavých prostorech či v kombinaci tmavší hnědé. Významově barva znamená radost ze života, optimismus, nadšení, humor, slunce, léto, emoce, vlastnosti a pocity. Také ambice, učení, silnou vůli, bystrost, schopnost rozlišovat a lépe si pamatovat. Přímost, ostrost, rozhodnost. Zvyšuje pozornost zejména při únavě. Zároveň také zvyšuje aktivitu, činnosti a což není úplně žádoucí u hyperaktivních roztěkaných dětí, které potřebují spíše zklidnit. Naopak povzbudí tiché, nevýrazné a smutné děti.

27 - Okrově žlutá (lví) - ideální ostín hřejivě žluté barvy, působící v interiéru vesele, zároveň však decentně a přirozeně. V našich dekoracích je to např. barva lva. Skvěle se hodí ke všem přírodním materiálům, dekorům a barvám. Sladíte ji snadno od oranžovo-okrové (28), přes všechny odstíny hnědé, až po béžovou, trávově zelenou, lesní zelené, až po ostatní barvy jako jsou různé odstíny červené, oranžové terakoty či blankytně modré. Významově jde o veselou barvu, jejímž poselstvím je radost, vnitřní naplnění, zdravá sebedůvěra, sebejistota, velkorysost, hrdost, šlechetnost, úspěch. Také schopnost rozlišovat, učit se, soustředit se. Působí proti únavě, zvyšuje pozornost. Je symbolem léta, tepla, písku.

28 - Oranžovo-okrová - jinými slovy, oranžová v přírodním, příjemném teplém odstínu. Skvěle se hodí ke všem přírodním barvám, materiálům, k dřevu a dekorům dřeva. Ideální je v kombinaci s okrově žlutou (27) a harmonicky vyvažuje trávově zelenou (17) - což je kombinace naší kolekce "Zahrada - louka". Báječně ji zkombinujete i s odstíny hnědé (caramel, čokoládová), s oranžovou terakotou či s akcenty červené. Je to barva tepla, žáru, ohně, tedy energie, dynamičnosti, aktivity, pohybu. Barva vhodná pro sportovce, neboť zvyšuje vytrvalost, rychlost, cílenou energii. Zároveň vyvolává radost, smích, vnitřní naplnění, zdravé sebevědomí, schopnost rozlišovat, příjímat věci takové, jaké jsou. Je symbolem moudrosti a úspěchu.

29 - Oranžová terakota - Další ze spektra podzimních a přírodních barev. Oranžová terakota, někdy nazývaná jako rezavá či hnědo-oranžová, je barvou zemitou, skvěle se hodící k okrově žluté, krémové, hnědé v teplých tónech. Je jednou z nejpoužívanějších barev v interiérech přírodního charakteru (nábytek z masivu, ratan, chalupy,...) Také barva typická pro etno styl. Hodí se tedy ke všem tématům, jako jsou zvířata Afriky, zebry, žirafy, lvi, africké stromy... Významově znamená žár, teplo, oheň. Je tedy barvou ideální pro zvýšení výkonu, rychlosti, pohybu, sportu, povzbuzení fyzického těla. Vyvolává velkou aktivitu, dynamiku, životodárnou energii, vzpruhu při únavě a psychické letargii. Je ideální pro příliš klidné (až pohodlné) děti.

30 - Červená papriková - ohnivě červená barva, v podstatě je to červeno-oranžová. Skvělý doplněk tmavých či neutrálně barevných pokojíčků, např. v šedé barvě, stejně tak jako doplněk barev podzima a tónů jako okrově žlutá, hnědá, béžová... Významem je to barva velké aktivity a energie, dynamiky, výkonu, rychlosti, pohybu, sportu, povzbuzení fyzického těla, životabudičem proti únavě a letargii. Zvyšuje také chuť k jídlu. Doporučujeme ji volit pouze na dekoracích a doplňcích,v příliš velkých plochách jako např. na zdech, není vhodná v dětských pokojích a místnostech určených ke spánku, neboť zvyšuje výkon fyzického těla, vytrvalost, zvyšuje krevní tlak. U příliš dominantních dětí může zvyšovat ego a přehnané sebevědomí či přespřílišnou aktivitu.

31 - Červená - jeden z nejhezčích odstínů červené. Je to tmavší červená, typická např. pro závodní auta. V naších kolekcích mají tuto barvu mimo aut také berušky. Pro kluky ji doporučujeme kombinovat s odstíny šedé, od světle šedé, přes silniční šedou, až po tmavou grafitově šedou. Mimo šedé je také velmi pěkným kontrastem s trávově zelenou - (kolekce "Zahrada - louka" - červené berušky na zeleném podkladu) či kombinace autíček červená / šedá / trávově zelená. Významem je tato červená barva symbolem energie, aktivity, rychlosti, aktivity, dynamiky, výkonu. Znamená rozhodnost, dominanci, odavhu, soběstačnost, samostatnost, vůdcovství, dostatek síly ujmout se vedení, razantnost. V přiměřené ploše působí pozitivně a je velmi hezkým doplňkem. Ocení ji jistě také teenageři.  Doporučujeme ji však v interiéru, ve které děti spí, volit pouze na dekoracích a doplňcích,v příliš velkých plochách jako např. na zdech, není vhodná, neboť zvyšuje výkon fyzického těla, vytrvalost, krevní tlak. U příliš dominantních dětí může zvyšovat i ego a přehnané sebevědomí či přespřílišnou aktivitu.

32 - Vínovo-červená - krásný odstín tmavě červené barvy, který z určitých úhlů či s přimícháním bílé působí akcentem sytě růžové. V podstatě barva červeného vína ve sklenici dané proti světlu. Mimo barvy aut, by ji chlapci asi ve většině doplňků neocenili, ale holčičky, teenageři a starší ženy ano. Je to barva silné energie, vůle, vytrvalosti, dynamiky, výkonu, sportu, pohybu, zvýšení aktivity fyzického těla. Narozdíl od klasicky červené, zde je i vášeň, láska, touha, téma rodiny a vztahů, citů a emocí. Je to nejsilnější stimulant fyzického těla - "životabudič" proti únavě, letargii, lenosti. Stimuluje, povzbuzuje, rozproudí energii. Do všeho, do čeho se člověk milující tuto barvu pouští, vrhá se naplno, s maximální vervou a obětavou pílí. Kombinovat tuto barvu můžete s s tmavě šedou, světle šedou a všemi odstíny hnědé (nejvíce s čokoládově hnědou). Hodí se také ke krémové a bílé. Silnou energii této barvy částečně tlumí a vyvažuje trávově zelená, zelená lesní či zelená pastelová.

33 - Modrá blankytná - barva  moře. Odstín o několik stupňů tmavší, než tyrkysově modrá. Vhodná je pro témata související s mořem. Můžete ji tedy vidět (v kombinaci ostatních odstínů modré barvy) v kolekci "Moře", např. na mapě světa. Slušet bude však i autíčkům či jiným dekoracím, obzvlášť jako dominantní barva bedýnek a krabiček do pokojíku s šedým či bílým nábytkem. Modrá symbolizuje čistotu, smysl pro pořádek,  tvořivost, kreativitu, schopnost komunikovat, mluvit, projevit se. Pomáhá podporovat sebevědomí, sebevyjádření, jistotu a sebedůvěru.

34 - Modrá tyrkysová - pro děti nejkrásnější z modrých odstínů. O trochu méně výrazná, než blankytně modrá. Dominantní sytá barva, která však nepůsobí nijak "řvavě" a obzvlášť v kombinaci s bílou, světle či tmavě šedou, působí dojmem čistoty, elegance a jasných linií. Rozzáří každý chlapecký i dívčí pokojíček. V našich kolekcích dominuje kolekci "Lední medvědi". Tyrkysová podporuje komunikativnost, sebevyjádření, tvořivost, projevení se, vyjadřování. Pomáhá stydlivým dětem, které se bojí vyjádřit či mluvit na veřejnosti. Kreativním a umělecky nadaným dětem i dospělým, tato barva přináší inspiraci, nápady, talent a schopnosti (malování, zpěv, vytváření čehokoli...) Symbolizuje čistotu, klid, mír, bezpečí, svobodu, volnost, důvěřivost, vnímavost, vcítění se, empatie, nezávislost, zbavení se tíhy. Vyjadřuje dálky, moře, učí smyslu pro řád a pořádek. Volí ji ti, kteří mají rádi společnost, anebo naopak ti, kteří se potřebují naučit fungovat v kolektivu. Je jednou z nejvhodnějších barev pro děti (i dospělé), které potřebují pomoci v sebevyjadřování a zbavení se trémy a ostychu. Kombinovat ji můžete s bílou, s kterou je jednoznačně nejhezčí. Dále se všemi odstíny šedé. Holčičkám se jistě bude líbit v kombinaci s růžovou romantickou či růžovou královskou. Také s okrově žlutou či oranžovou-okrovou či oranžovou terakotou ji lze kombinovat.

35 - Modrá námořnická - tmavě modrá barva mořské hlubiny, oblíbená obzvlášť u tématu moře. V této kolekci je to barva oblečení pirátů, námořníka a kapitána lodi. Nejčastěji je používaná v kombinaci bílé, červené (31), modrošedé delfíní (36), dále s odstíny oranžové a žluté, světle šedé či s tmavší šedé barvy. Znamená hloubku, dálky, myšlenky, vnitřní klid, rozum, inteligenci, paměť. Značí schopnost pozorování, velkou duševní sílu, výkonnost, intuici, vytrvalost, schopnost propojit zdánlivě nepropojitelné a nesouvisející do komplexního, celistvého chápání. Pomáhá ve zklidnění pocitu myšlenkového zmatku, dezorganizace, potřebě řešit náročné záležitosti, podívání se do hloubky věcí, k jádru problémů. Ochlazuje, zklidňuje, ztišuje. Často ji volí samotáři, introverti, lidé se smyslem pro přesný řád, pořádek, autoritu, přemýšlení.

36 - Modrošedá (delfíní) - jemná a decentní modrá, nazývaná někdy také "holubí modř", je vhodná pro chlapce i dívky každého věku. Ocení ji i teenageři. Skvěle ladí se světle šedým nábytkem. Je to barva klidu, míru, myšlenek, rozumu i citu. Značí inteligenci, mimosmyslovou komunikaci, intuici. Rád ji volí tiché děti a introverti, kterým vyhovuje samota a jakási izolace od kolektivu. Na fyzické úrovni ztišuje, zklidňuje, ochlazuje, snižuje krevní tlak, tiší mysl, neklid a chaos. Skvěle se hodí ke světle šedé, k bílé, k námořnické modré a k veselým barvám, jako je oranžová, žlutá a červená.

37 - Stříbrná - barva, která je nezbytným doplňkem detailů např. v kolekci "Princezny". Tuto barvu používáme však pouze v menších plochách a na detaily, nelze v ní objednat celé bedýnky a krabičky.

38 - Zlatá - barva, která nemůže chybět v kolekci "Princezny II." či pro detaily jako jsou texty na krabičkách - věnování, srdíčka a ozdobné vlnky na krabičkách k životnímu jubileu, narození miminka, apod. Zlatou používáme pouze na malé plochy a na detaily, nelze v této barvě objednat celé bedýnky. K dispozici máme tři odstíny zlaté - od světle zlaté, přes typicky zlatou, až po bronzovou. Volíme tu, která se nejvíce hodí k dominantní barvě podkladu.

39 - Černá - barva, kterou na krabice a jako dominantní barvu pro děti vůbec nepoužíváme. Je pouze nezbytnou  doplňkovou barvou na detaily, jako jsou např. oči, tlapky, srst zvířat, kola aut, části dopravních prostředků, obrysy, linie, texty, apod.

40 - Pastelová broskvová

41- Pastelová růžová

42 - Pastelová fialová

43 - Pastelová žlutá

44 - Pastelová světlezelená (mint)

45 - Pastelová laguna

46 - Pastelová světlemodrá

Pozn.: Popis jednotlivých odstínů je dle knihy  o působení barev "Slunce v nás" - autor Renata Olšová DiS.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.